BETLÉMSKÉ SVĚTLO2021-10-06T12:42:58+00:00

Project Description

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

PREMIÉRA FILMU: 3. 3. 2022

„Film bude o hledání životní harmonie, o hranici mezi vyrovnaností a rezignací, a tohle těžké téma rozptylujeme humorem, stylizací a velkou nadsázkou,“ vysvětluje režisér Jan Svěrák. Scénář vychází z knižních bestsellerů Povídky a Nové povídky Zdeňka Svěráka a je vyprávěný jako příběh o spisovateli, jemuž do běžného života vstupují postavy z vlastních povídek.

O specifickou vizualitu filmu se postará držitel osmi Českých lvů a dalších pěti nominací – fenomenální kameraman Vladimír Smutný, který spolupracoval se Svěráky už na Koljovi před 25 lety a stejně tak oceňovaný architekt Jan Vlasák a kostýmní návrhářka Simona Rybáková. Střihu celého filmu se poprvé ujme pokračovatel rodinné tradice, syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák.

Hlavní postavy ztvární kromě Zdeňka Svěráka Daniela KolářováVojta Kotek a Tereza Ramba. V dalších rolích se diváci mohou těšit na Ondřeje Vetchého, dánskou herečku Patricii Schumann či Jitku Čvančarovou.

Originální název: Betlémské světlo

Žánr: komedie

Délka: 

Přístupnost:

Dostupnost formátů: 2D

Jazyková verze filmu: originální česká verze

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2021

Režie: Jan Svěrák

Scenář: Jan Svěrák

Hrají: Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Vojta Kotek, Tereza Ramba, Ondřej Vetchý, Jitka Čvančarová, Patricia Schumann a další.

KE STAŽENÍ

TZ – Otec a syn Svěrákovi představují první záběry z filmu Betlémské světlo
TZ – Betlémské světlo dotočeno, hlásí Svěrákovi
TZ – Svěrákovi natáčejí novou komedii
DISTRIBUČNÍ LIST
PRESS ZÓNA

TRAILER

POSLEDNÍ NATÁČECÍ DEN

PRVNÍ NATÁČECÍ DEN

FOTOGRAFIE K FILMU

PARTNEŘI

Připravujeme