ZKROCENá HORA

PREMIÉRA FILMU: 2.3.2006

 

Největší silou přírody je láska.

Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho.
Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů – rančera a kovboje – kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky.

Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) se seznámí ve Wyomin-gu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přátely. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou.
Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers (Michelle Williams), která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi. Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Laureen Newsome (Anne Hathaway). Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming. Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila.
V následujících letech se oba snaží ze všech sil toto pouto udržet. Zjišťují, že nejdůležitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry.

Do hlavních rolí dramatu plného emocí obsadil světově proslulý režisér Ang Lee (Ledová bouře/The Ice Storm, Tygr a drak/Wo Hu Cang Long) Jakea Gyllenhaala (Donnie Darko, Půlnoční míle/Moonlight Mile, Den poté/The Day After Tomorrow) a Heatha Ledgera (Příběh Rytíře/A Knight’s Tale, Ples příšer/Monster’s Ball, Legendy z Dogtownu/Lords of Dogtown). Film již získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva a je nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus.

Originální název: Brokeback Mountain

Žánr: Drama

Země původu: USA

Rok výroby: 2005

Réžie: Ang Lee

Scenář: Larry McMurtry, Diana Ossana

Kamera: Rodrigo Prieto

Hudba: Gustavo Santaolalla

Hrají: Jake Gyllenhaal (Jack Twist), Heath Ledger (Ennis Del Mar), Michelle Williams (Alma Beers Del Mar), Anne Hathaway (Laureen Twist), Randy Quaid (Joe Aguirre), Linda Cardellini (Cassie Cartwright)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme