ŽELEZNá LADY

PREMIÉRA FILMU: 1.3.2012

 

Režisérka Phyllida Lloyd (Mamma Mia) natočila neuvěřitelně poutavý životopisný film o nejvýznamnější političce 20. století. 

Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena  stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. 

Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc. 

Volba obsadit do hlavní role Meryl Streep byla tou nejlepší, jakou mohla Phyllida Lloyd udělat. Její výkon v roli slavné ministerské předsedkyně je strhující, včetně napodobení Margaretina typicky charismatického hlasu. Také díky maskérům je Streepová od Thatcherové téměř k nerozeznání. 

Do role Denise Thatchera obsadila režisérka skvělého Jima Broadbenta, který získal Zlatý glóbus a Oscara (Příběh jedné ženy). 

Premiéra filmu je směřována, kam jinam, než k udílení Oscarů, protože za výkon Meryl Streep je očekávána minimálně nominace. Streep dosud obdržela 2 Oscary, je dvojnásobnou držitelkou ceny Emmy a za Železnou lady obdržela osmý Zlatý glóbus za nejlepší herečku v hlavní roli. 

BBC – rozhlasový rozhovor s Meryl Streep

http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-15943680

http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-15961843 

Originální název: Iron Lady

Země původu: Velká Británie

Rok výroby: 2011

Réžie: Phyllida Lloyd

Scenář: Abi Morgan

Hrají: Meryl Streep, Jim Broadbent, Richard E. Grant, a další

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme