VRTěTI žENOU

PREMIÉRA FILMU: 19.4.2012

 

Pravdivý příběh o vzniku vibrátoru.

Pokrokoví lékaři neměli koncem 19. století v prudérní Anglii na růžích ustláno. Jedním takovým je i mladičký doktor Mortimer Granville. Nastupuje jako asistent u londýnského lékaře Roberta Dalrympleho, odborníka na léčbu ženské hysterie. Jako lék začnou používat „ruční masáž“, která se u pacientek setkává s velkým nadšením. Před jejich ordinací denně čekají desítky dam, které touží novou metodu vyzkoušet.

Mortimer kvůli množství práce začne trpět silnými křečemi v rukou, v důsledku čehož již nemůže své pacientky náležitě uspokojovat.

Pomoc najde u svého pokrokově smýšlejícího přítele, lorda Edmunda, který propadl kouzlu nového vynálezu – elektřině. Jeho plán na elektřinou poháněné oprašovátko vnukne Mortimerovi originální nápad…

Vrtěti ženou je svěží romantická komedie o překvapivém, ale pravdivém vzniku prvního elektricko-mechanického vibrátoru. V hlavních rolích Mortimera a Charlotty to na plátně jiskří mezi Hughem Dancym a na Oscara nominovanou Maggie Gyllenhaal (Temný rytíř). V dalších rolích excelují Jonathan Pryce (Piráti z Karibiku) a Rupert Everet (Hvězdný prach).

Film Vrteti zenou nebude uveden na 35mm kopiich, pouze na DVD. 

Originální název: Hysteria

Země původu: Velká Británie

Rok výroby: 2011

Réžie: Tanya Wexler

Scenář: Stephen Dyer

Hrají: Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy, Jonathan Pryce, Rupert Everett, a další

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme