VášEň A CIT

PREMIÉRA FILMU: 11.10.2007

 

Stala se ženou… Stala se legendou…

Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány.

Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem.
Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku.
Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma.
Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi?
Díky filmu Becoming Jane můžeme zjistit, že mezi Rozumem a citem a Pýchou a předsudkem se odehrál opravdový životní příběh…

Julian Jarrold obsadil do rolí hlavní dvojice svého filmu vynikající herce, a to Anne Hathaway (Deník princezny 1+2/The Princess Diaries 1+2, Zkrocená hora/Brokeback Mountain, Ďábel nosí Pradu, The Devil Wears Prada), James McAvoy (Wimbledon, Uvnitř tančím/ Inside I’m Dancing, Strings, Poslední skotský král/The Last King of Scotland).
Dále hrají James Cromwell (Lid versus Larry Flint/The People vs. Larry Flint, Zelená míle/ The Green Mile, Nejhorší obavy/The Sum of All Fears, Královna/The Queen), Maggie Smith (Souboj Titánů/Clash of the Titans, Gosford Park, Harry Potter) nebo Julie Walters (Rita/ Educating Rita, Billy Elliot, Harry Potter)…

Originální název: Becoming Jane

Rok výroby: 2007

Réžie: Julian Jarrold

Scenář: Kevin Hood, Sarah Williams

Hrají: Anne Hathaway (Jane Austen), James McAvoy (Tom Lefroy), Julie Walters (Mrs. Austen), James Cromwell (Rev Austen), Maggie Smith (Lady Gresham), Joe Anderson (Henry Austen), Jessica Ashworth (Lucy Lefroy)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme