TYGR A SNíH

PREMIÉRA FILMU: 23.2.2006

 

Příjemná, inteligentní komedie režiséra a herce Roberta Benigniho o velké osudové lásce.

Básník Attilio (Roberto Benigni) je lektorem na univerzitě v Římě a právě publikoval sbírku svých prací nazvanou „Tygr a sníh“. Bezmezně miluje kritičku Vittorii (Nicoletta Braschi). Prakticky žije jen pro ni, dvoří se jí, pronásleduje ji na kaž-dém kroku a každou noc o ní sní. Vittorie si ho příliš nevšímá, jeho snažení přechází se shovívavým úsměvem a jen zřídka přijímá jeho neustálá pozvání.
V roce 2003 odjíždí Vittoria do Bagdádu udělat rozhovor s iráckým básníkem Fuadem (Jean Reno). Během bombardování je zraněna a upadá do kómatu. Attilio neváhá ani minutu, vydává se za ní, rozhodnutý udělat cokoliv, aby svou milovanou zachránil. Snaží se pro ni zajistit lepší lékařskou péči, získat léky tam, kde není možné dostat ani aspirin, projde skrz minová pole, přejde poušť… Z obyčejného básníka se tak stává odvážný hrdina, který pro život své lásky dokáže udělat nemožné…

Tygr a sníh je milý příběh o obrovské vášni k životu, o síle lásky a o naději, že láska dokáže existovat a přežít i v těch nejtěžších časech.

Režie a hlavní role se ujal Roberto Benigni, který se proslavil filmem Život je krásný/La Vita é bella, za který získal Oscara za hlavní roli a nominaci za režii a scénář. Milovanou Vittorii si zahrála Benigniho skutečná manželka Nicoletta Braschi (Mimo zákon/Down By Law, Život je krásný/La vita é bella, Pinocchio) a iráckého básníka skvělý Jean Reno (Leon/Léon, Mission: Impossible, Purpurové řeky/ Les Rivières pourpres, Korsický případ/L’Enquete Corse).

Originální název: La tigre e la neve

Žánr: Komedie

Země původu: Itálie

Rok výroby: 2005

Réžie: Roberto Benigni

Scenář: Roberto Benigni, Vincenzo Cerami

Kamera: Fabio Cianchetti

Hudba: Kathleen Bernnan, Nicola Piovani, Tom Waits

Hrají: Roberto Benigni (Attilio de Giovanni), Jean Reno (Fuad), Nicoletta Braschi (Vittoria), Steven Beckingham (první seržant), Emilia Fox (Nancy), Jonah Lotan (americký voják)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme