TRISTAN A ISOLDA

PREMIÉRA FILMU: 4.5.2006

 

…nestárnoucí příběh věčné lásky, spalující vášně, bezmezné oddanosti a kruté zrady…

Mnozí věří, že se to opravdu stalo. Podle prastaré keltské pověsti byl Tristan královským synem. Brzy po narození se stal sirotkem, přesto se mu dostalo rytířského vychování. Vyrostl v krásného čestného muže. Usadil se na dvoře svého strýce, lorda Marca. Pomohl mu zvítězit nad mnoha nepřáteli. Když se pak lord Marc měl stát králem, musel se oženit. Jeho vyvolenou se stala krásná Isolda. Pro ně připravený nápoj lásky však nešťastnou shodou okolností vypila s Tristanem. Zamilovali se, ale přesto se Isolda stala ženou Marcovou. Milenci se tajně scházeli, ale byli přistiženi. Tristan musel odjet ze země. Bez své Isoldy však chřadl. V největším zoufalství se rozhodl zradit přátelství Marca a nechal pro Isoldu vyslat loď…
Přestože jim mnozí nepřáli, jejich láska přežila v legendách celé věky.

Natáčení výpravného historického filmu probíhalo převážně v Čechách, a to na Křivo-klátsku a v Průhonickém parku. Na snímku se z velké části podíleli také čeští herci a tvůrci. Velice významný je také fakt, že vikingská loď, která se ve filmu objeví, byla postavena v Přerově, podle originálního goldstadského plavidla.

Režisér Kevin Reynolds (Fandango, Bestie/The Beast of War, Robin Hood: Král zbojníků/Robin Hood: Prince of Thieves, Vodní svět/Waterworld) obsadil do hlavních rolí krásnou Sophii Myles (Z pekla/From Hell, Underworld) a nadějného sympatického Jamese Franca (Machři a šprti/Freaks and Geeks, Hodina pravdy/City by the Sea, Spider-man, Spider-man 2). Jako třešnička na dortu se v roli mladého Tristana objeví vynikající Thomas Sangster, kterého známe hlavně z role Sama v romantické komedii Láska nebeská/Love actually.

Rok výroby: 2006

Réžie: Kevin Reynolds

Scenář: Dean Georgaris

Kamera: Artur Reinhart

Hudba: Anne Dudley

Hrají: James Franco (Tristan), Sophia Myles (Isolda), Rufus Sewel (lord Marke), David O’Hara (král Donnchadh), Henry Cavill (Melot), JB Blanc (Leon), Jamie King (Anwick), Thomas Sangster (mladý Tristan)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme