SVěT ZíTřKA

PREMIÉRA FILMU: 28.10.2004

 

Výpravná retro sci-fi s Judem Law, Angelinou Jolie a Gwyneth Paltrow v hlavních rolích.

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců?
Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit?
Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase.
V hlavních rolích nejočekávanějšího filmového dobrodružství podzimní sezóny excelují Jude Law (Nepřítel před branami, Návrat do Cold Mountain), Angelina Jolie (Lara Croft: Tomb Raider) a Gwyneth Paltrow (Zamilovaný Shakespeare).

Originální název: Sky Captain and the World of Tomorrow

Žánr: Sci-Fi

Rok výroby: 2004

Réžie: Kerry Conran

Scenář: Kerry Conran

Kamera: Eric Adkins

Hudba: Ed Shearmur

Hrají: Jude Law (Joe „Sky Captain“ Sullivan), Gwyneth Paltrow (Polly Perkins), Angelina Jolie (kapt. Franky Cook), Giovanni Ribisi (Dex Dearborn)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme