PříBěH KMOTRA

PREMIÉRA FILMU: 24.10.2013

 

Mezi vrcholnou politikou a organizovaným zločinem leží často jen tenká hranice. Někteří ji překročí.

Příběh budoucího mafiánského bosse Františka Vedrala (Ondřej Vetchý) začíná v 80. letech, kdy působil jako vekslák a postupně zbohatl na podvodech s nemovitostmi, bankovními machinacemi, kuponové privatizaci, lobbingu. Vypracoval se na pozici nekorunovaného vládce českého podsvětí a ovlivňoval zákulisí vysoké politiky. Z bank a firem vytuneloval 4 miliardy korun. Měl na svědomí smrt mnoha lidí.

Před našima očima ožije zarputilý souboj člověka, který si řád přizpůsoboval svým vlastním potřebám, se zásadovým představitelem zákona a pořádku. Policista Cajthaml (Lukáš Vaculík) byl Kmotrovi celý život na stopě. Neúnavně bojoval s korupcí soudů, rozvědky i policie. Nikdy neztratil víru ve vítězství spravedlnosti.

Režisér Petr Nikolaev (Lidice) přináší kriminální thriller natočený na motivy skutečných událostí. Knižní předlohou je bestseller Jaroslava Kmenty Kmotr Mrázek. V hlavních rolích excelují Ondřej Vetchý jako klíčový muž českého podsvětí František Vedral a Lukáš Vaculík jako neústupný a neúplatný policista Cajthaml. V dalších rolích uvidíte Kryštofa Hádka, Jiřího Dvořáka, Vladimíra Brabce, Kristýnu Frejovou, Jana Vondráčka a další.

Hlavní partner filmu:

NOVA

Mediální partneři:

FREKVENCE 1, DNES, IDNES, REFLEX, NEOLUXOR

Partneři:

STUDENT AGENCY, MAGIC LAB, SOUND SQUARE, SHERLOG

Film podpořil:

STÁTNÍ FOND ČESKÉ REPUBLIKY NA PODPORU A ROZVOJ ČESKÉ KINEMATOGRAFIE

Originální název: Příběh kmotra

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2013

Réžie: Petr Nikolaev

Scenář: Petr Nikolaev, Miroslav Oščatka

Kamera: David Ployhar

Hudba: Kristian Koll

Hrají: Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Pavel Nečas, Kryštof Hádek, Kristýna Frejová, Vica Kerekes, Jiří Dvořák, Vladimír Brabec, Jan Vondráček, Andrej Hryc, Zuzana Čapková, Filip Kaňkovský a další.

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme