NEPOHODLNý

PREMIÉRA FILMU: 27.4.2006

 

Ralph Fiennes a Rachel Weisz v hlavních rolích špionážního thrilleru z exotického prostředí africké Keni.

PREMIÉRA TOHOTO FILMU SE USKUTEČNÍ 23. 3. 2006 NA FESTIVALU FEBIOFEST 2006.

V odlehlé části Severní Keni je nalezena brutálně zavražděná akti-vistka Tessa Quayle (Rachel Weisz). Její manžel Justin Quayle (Ralph Fiennes) – člen Britského vysokého komisařství v Nairobi – se rozhodne vyšetřit smrt manželky na vlastní pěst. Důkazy ukazují na zločin z váš-ně. Proto se Quayle pronásledovaný výčitkami a pověstmi o nevěrách své zesnulé ženy vydává po stopách její minulosti. Bude muset riskovat vlastní život a projít tři kontinenty, aby odkryl pravdu. Díky přístupu k diplomatickým tajemstvím začne postupně odhalovat spiknutí, které je mnohem rozsáhlejší, než by si kdy dokázal představit…

Nepohodlný byl natočen podle románu bývalého příslušníka britské zpravodajské služby, nyní světoznámého autora špionážních bestsellerů Johna le Carrého. Režisérem thrilleru je Fernando Meirelles, který má již nominaci na Oscara za režii filmu Město bohů / Cidade de Deus. Hlavní role ztvárnili Ralph Fiennes nominovaný na Oscara za Anglického pacienta / The English Patient a Schindlerův seznam / Schindler‘s List a stále oblíbenější herečka Rachel Weisz (Mumie / The Mummy, Mumie se vrací / The Mummy Returns, Nepřítel před branami / Enemy at the Gates, Constantine).

Originální název: The Constant Gardener

Žánr: Thriller

Rok výroby: 2005

Réžie: Fernando Meirelles

Scenář: Jeffrey Caine, podle románu Johna le Carrého

Kamera: César Charlone

Hudba: Alberto Iglesias

Hrají: Ralph Fiennes (Justin Quayle), Rachel Weisz (Tessa Quayle), Daniele Harford (Miriam), Danny Huston (Sandy), Gerard McSorley (Sir Kenneth Curtiss), Hubert Koundé (Arnold Bluhm), John Keogh (imigrační úředník)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme