NA PLNý PLYN

PREMIÉRA FILMU: 4.3.2004

 

Rychlá závodní auta, rivalita, přátelství, láska.

Světové okruhy s tribunami křičících fanoušků, adrenalinové jízdy po dálnicích, závody na sněhu a ledu mezi vrcholky zasněžených Alp, překrásné ženy – nejen v publiku, ale i za volantem… to je život automobilových šampiónů. Závodník Michel Vaillant (Sagamore Stévenin) je obdivovaným hrdinou, téměř vždy vyhrává. Proti rodině Vaillantových se ale spiknou rivalové z konkurenční „stáje“
a rozhodnou se vyřadit je z prestižního závodu Le Mans. Mezi těmi nejlepšími rozhoduje o vítězství nebo prohře často jen souhra náhod. A náhodě se přece dá trochu pomoci… Během rozhodujícího závodu musí Michell Vaillant zachránit svou rodinu, lásku i život.
Klíčová část natáčení se v červnu 2002 odehrála právě během 24 hodin trvajícího legendárního závodu Le Mans. Díky špičkové natáčecí technice a vynikající práci kameramana se diváci mohou stát součástí závodu, jehož účastníci se po závodní dráze pohybují rychlostí 200-380 km/h.

Scenárista a producent Luc Besson (mj. série Taxi, filmy Purpurové řeky, Leon, Wasabi, Johanka z Arcu) se rozhodl přenést popularitu neporazitelného comicsového hrdiny Michela Vaillanta (autorem je Jean Graton; 64 comicsů do filmu, který má šanci /stejně jako proslulý snímek Le Mans/ zaujmout nejen fanoušky automobilových závodů, ale i všechny milovníky svižné, vzrušující podívané.

Originální název: Michel Vaillant

Žánr: Akční

Země původu: Francie

Rok výroby: 2003

Réžie: Louis-Pascal Couvelaire

Scenář: Luc Besson, Gilles Malencon (podle comicsu Jeana Gratona)

Kamera: Michel Abramowicz

Hudba: Darius Keeler a Archive

Hrají: Sagamore Stévenin (Michel Vaillant), Peter Youngblood Hills (Steve Warson), Diane Kruger (Francoise), Jean-Pierre Cassel (Henri Vaillant), Philippe Bas (Jean-Pierre Vaillant), Béatrice Agenin (Élisabeth Vaillant)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme