MOTýL

PREMIÉRA FILMU: 3.6.2004

 

Milá komedie o hledání vzácného motýla a nalezení cenného přátelství.

Uzavřený vdovec Julien Larieux (Michel Serrault) má v důchodu jedinou vášeň: svou sbírku motýlů. Jeho život se začne měnit v okamžiku, kdy se do sousedství přistěhuje osamělá zaměstnaná matka s osmiletou dcerou Elsou (Claire Bouanich). Když se Julien vydává do nádherné krajiny pohoří Vercors, aby svou sbírku obohatil o unikátního motýla druhu Isabella, žijícího pouze zde a navíc pouhých několik dní, stává se nedobrovolným průvodcem zvědavé holčičky, která se k němu nečekaně a proti jeho vůli připojí.
Mezi zprvu bručounským staříkem a bezprostřední dívenkou se v průběhu jejich putování pozvolna rodí křehké citové pouto. Elsina matka se však domnívá, že dcerka byla unesena: všichni sběratelé motýlů jsou přece potenciální zločinci…

Tragikomedie scenáristy a režiséra Philippea Muyla působí na své diváky kouzlem prostoty a jemnosti. Opírá se o vnitřní souznění zkušeného hereckého veterána, pětasedmdesátiletého Michela Serraulta (mj. Svědek/Garde á vue (1981), Nelly a pan Arnaud/Nelly et Monsiuer Arnaud (1995), Belphegor: Fantom Louvru/Belphégor: Le phantome de Louvre (2001) a malé Claire Bouanich.

Film Motýl bude uveden na Festivalu francouzského filmu za osobní účasti režiséra Philippe Muyla a představitelky Elsy Claire Bouanich.

Originální název: Le Papillon

Žánr: Komedie

Země původu: Francie

Rok výroby: 2002

Réžie: Philippe Muy

Scenář: Philippe Muyl

Kamera: Nicolas Herdt

Hudba: Nicolas Erréra

Hrají: Michel Serrault (Julien Larieux), Claire Bouanich (Elsa), Nade Dieu (Elsina matka), Francoise Michaud (servírka v kavárně), Héléne Hily (Marguerite), Pierre Poirot (policista)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme