LETEC

PREMIÉRA FILMU: 10.2.2005

 

Leonardo DiCaprio v roli slavného letce, režiséra a dobrodruha Howarda Hughse.

Howard Hughes (Leonardo DiCaprio) je mužem, pro kterého není žádný sen nedosažitelný. Na sklonku 20. let 20. století natáčí filmové drama z 1. světové války Pekelní andělé (Hell’s Angels), které se stane legendou. Výstřední miliardář není však pouze režisérem a producentem filmů spoutávajících fantazii davů. Za svého života se stává vlastníkem legendární filmové společnosti RKO Pictures, ale hlavně průkopníkem letectví. Často s ledovým klidem balancuje na křehké hranici mezi životem a smrtí. Navíc je Howard Hughes zároveň mužem, který dokáže okouzlit nejkrásnější ženy světa – hollywoodské hvězdy Katharine Hepburn (Cate Blanchet) a Avu Gardner (Kate Beckinsale).

Neuvěřitelný životní příběh legendárního filmového režiséra a podnikatele přenesl na stříbrné plátno režisérský mistr Martin Scorsese (Casino, Mafiáni/Goodfellas). Do hlavní role obsadil fenomenálního Leonarda DiCapria. Vznikl tak jeden z nejzajímavějších a nejočekávanějších filmů letošní sezóny. Drama Letec, které již má na svém kontě šest nominací na Zlatý Globus, je zároveň horkým favoritem na Oscara.

Originální název: The Aviator

Žánr: Drama

Rok výroby: 2004

Réžie: Martin Scorsese

Scenář: John Logan

Kamera: Robert Richardson

Hudba: Howard Shore

Hrají: Leonardo DiCaprio (Howard Hughes), Cate Blanchett (Katharine Hepburn), Kate Beckinsale (Ava Gardner), Adam Scott (Johnny Meyer), Kelli Garner (Faith Domergue), Alec Baldwin (Juan Trippe), Gwen Stefani (Jean Harlow), Ian Holm (profesor Fitz), Alan Alda (senátor Brewster), Willem Dafoe (šéfredaktor), Jude Law (Errol Flynn)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme