KREV ZMIZELéHO

PREMIÉRA FILMU: 10.3.2005

 

Výpravná historická sága s Vilmou Cibulkovou a Ester Geislerovou v hlavních rolích

Výpravná historická podívaná, která se podobně jako Želary odehrává během 2. světové války, vypráví dramatický příběh matky a posléze její dcery.
Krev zmizelého začíná po vypuknutí 2. světové války milostným pří-během baltského šlechtice Arna von Lieven (Václav Jiráček) a Češky Helgy (Vilma Cibulková). Arno utí-ká před sovětskou hrozbou do finské války. V jednom z bojů je raněn a převezen do německého lazaretu, kde mu Helga zachrání život. Prožívají vášnivou lásku, ale Arno je povolán zpět do válečné hrůzy… Z krátkého vztahu se Helze narodí dcera Dorli (Ester Geislerová). Právě dítě se pro Helgu stává jediným smyslem života. Musí svou dceru ochránit a pokusit se přežít navzdory všem útrapám složité doby…
Děj Krve zmizelého je rozvržen do čtyř ročních dob, které jsou pozadím pro strhující dramatický příběh, odehrávající se v divoké přírodě moravských hor, ale také v exotickém belgickém Kongu.

Režisér Milan Cieslar barvitě a citlivě vypraví příběh žen ve vyhrocené historické situaci. Svým způsobem navazuje na svůj předcházející film Pramen života (2000), ke kterému také napsal scénář Vladimír Körner a který byl s úspěchem uveden na Berlinale 2000 a získal hlavní ceny na mezinárodních filmových festivalech Troja, Laon, Gottbus, Rimouski, Chemnitz.

Drama Krev zmizelého vzniklo za podpory Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie.

Originální název: český film

Žánr: Drama

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2004

Réžie: Milan Cieslar

Scenář: Vladimír Körner

Kamera: Jiří Macháně

Hrají: Vilma Cibulková (Helga), Ester Geislerová (Dorli), Václav Jiráček (Arno), Martin Huba (Blau), Vladimír Dlouhý (Jost), Ondřej Vetchý (Lubic), Igor Bareš (Čevora), Jiří Lábus (Pepek), Marek Vašut (Kongo Müller)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme