KORSICKý PříPAD

PREMIÉRA FILMU: 5.5.2005

 

Detektiv je z Paříže vyslán na Korsiku, aby našel vůdce místní mafie (Jean Reno). Když se však zamiluje do jeho krásné sestry, velké problémy na sebe nedají dlouho čekat…

Hlavní postavou svižné ko-medie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Chris-tian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, kte-rý dostane – totiž najít jaké-hosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví – pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni za prvé žije na Korsice a za druhé je vedoucím tak trochu teroristického hnutí za nezávislost.
O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho to skoro stojí zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci se mají podstatně jinak, než si až dosud myslel. A navíc se zamiluje do Angeho půvabné sestry…
Hlavní role v komedii ze slunné Korsiky si zahrál Christian Clavier (Návštěvníci/Les Visiteurs, Asterix a Obelix:Mise Kleopatra/Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre), Jean Reno (Leon/Léon, Mission: Impossible, Purpurové řeky/ Les Rivières pourpres), Caterina Murino (Part Time) a Didier Flamand (Purpurové řeky/Les Rivières pourpres, Slavící v kleci/Les Choristes).

Originální název: L’Enquete corse

Žánr: Komedie

Země původu: Francie

Rok výroby: 2004

Réžie: Alain Berbérian

Scenář: Christian Clavier, Michel Delgado

Kamera: Pascal Gennesseaux

Hudba: Alexandre Desplat

Hrají: Christian Clavier (Jack Palmer), Jean Reno (Ange Leoni), Caterina Murino (Léa Leoni), Didier Flamand (Dargent), Pierre Salasca (Matéo), Pido (Figoli), Alain Maratrat (De Vlaminck), Francois Orsoni (Balducci)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme