INDIÁN2022-06-24T14:03:17+02:00

Project Description

INDIÁN

PREMIÉRA FILMU: 22. 9. 2022

Komedie Indián vypráví o hektickém životě zaneprázdněného finančníka Ondřeje Jonáše (Karel Roden) a jeho rodiny, do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka (Daniel Olbrychski).

Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Jeho život je plný lží a přetvářky a jeho hlavním smyslem jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod. Podepsal smlouvu s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí v indiánském stylu.

Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad hřbitovem, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tenhle duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně velmi odlišné představy. Takže ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný a otravný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho k lepšímu. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky.

V hlavních rolích koprodukční komedie Indián se představí Karel Roden, Daniel Olbrychski, Martin Myšička, Vica Kerekeš, Marta Trzebiatowska, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, Štěpánka Fingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anka Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Zuzana Kraváriková, Petra Nesvacilová, Jana Strykovä, Martin Pechlát, Tomáš Matonoha, Oliver Oswald a další.

Režie se ujali Tomáš Svoboda a Vladimír Kriško. Scénář napsali Tomáš Svoboda a Patrizio Gente. Za kameru se postavil na Českého lva nominovaný David Ployhar (Fotograf, 2015).

Originální název: Indián

Žánr: komedie

Délka: 

Přístupnost:

Dostupnost formátů: 2D

Jazyková verze filmu: 

Země původu:

Rok výroby: 2021

Režie: Tomáš Svoboda

Technická supervize: Vladimír Kriško

Námět: Patrizio Gente

Scénář: Tomáš Svoboda, Patrizio Gente

Producenti: Patrizio Gente, Vladimír Kriško, Kamil Kožíšek

Koproducent: MediaJet, TV Prima, RTVS, Bioscop

Výkonný producent: Viktor Mayer

1AD: Jiří Severa

Vedoucí produkce: Viera Ferdová

Produkce: Kateřina Popovičová

Kamera: David Ployhar

Architekt: Nikola Tempír

Výprava: Petr Votava

Kostýmy: Patricie Palmer

Hudba: Jiří Hájek

Masky: Ivo Strangmüller

Střih: Adam Dvořák

Hrají: Karel Roden, Daniel Olbrychski, Martin Myšička, Vica Kerekeš, Marta Zmuda Trzebiatowska, Juraj Kemka, Magdalena Niec, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, Štěpánka Fingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anka Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Zuzana Kraváriková, Petra Nesvacilová, Jana Strykovä, Martin Pechlát, Tomáš Matonoha, Eliška Jansová, Oliver Oswald, Przemyslaw Kapsa, Eva Leimberberová, Tomáš Jerábek, Petr Vančura, Petr Vaněk, Cyril Dobrý, Angelika Sbouli a další

KE STAŽENÍ

DISTRIBUČNÍ LIST
TZ – Z Rodena se stane indián ve stejnojmenném filmu
TZ – Karel Roden natočil další koprodukční film s názvem Indián
PRESS ZÓNA

TEASER

POSLEDNÍ KLAPKA

FOTOGRAFIE K FILMU

PARTNEŘI

Připravujeme