FOTOGRAF

PREMIÉRA FILMU: 8.1.2015

 

Dámy, radím Vám ke klidu…!

V příběhu volně inspirovaném osudy světoznámého českého fotografa Jana Saudka (Karel Roden) se vracíme k některým zásadním křižovatkám života umělce obdařeného nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení.  

Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. 

„Příběh je okořeněn humorem, neboť náš hrdina je smyslem pro humor vrchovatě obdařen. Film poodkrývá tajemství Janovy tvorby, ponořuje se do bizarního a sugestivního světa žen, které ho obklopují,“ říká režisérka Irena Pavlásková o snímku, na jehož scénáři se podílela s Janem Saudkem.

Hlavní roli ztvárnil Karel Roden, kterého si můžeme užívat ve zcela nové poloze, v níž ho diváci ještě neviděli. Je vášnivý, zábavný, vtipný, roztomilý i provokující. Novým filmovým objevem bude představitelka hlavní ženské role, velmi zajímavá Máša Málková.

Seznam fotografií:

1804 – režisérka Irena Pavlásková a kameraman David Ployhar

1840 – Karel Roden

2094 – Jan Saudek a režisérka Irena Pavlásková

2190 – Karel Roden, Vilma Cibulková, Jitka Sedláčková

2778 – Máša Málková a Václav Neužil

1718 – Máša Málková

copyright: Václav S.Sadílek – CINEART

FACEBOOK

PARTNEŘI FILMU

Žánr: Tragikomedie

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2015

Réžie: Irena Pavlásková

Scenář: Irena Pavlásková, Jan Saudek

Kamera: David Ployhar

Hudba: Jiří Chlumecký

Hrají: Karel Roden, Máša Málková, Vilma Cibulková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil, Marika
Procházková, Patrik Děrgel, Jitka Sedláčková, Igor Orozovič, Vanda Konečná, Jenovéfa Boková a další

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme