FANFáN TULIPáN

PREMIÉRA FILMU: 21.8.2003

 

Vtip, odvaha, šarm – miláček Štěstěny a krásných žen se vrací! Vincent Perez a Penélope Cruz v hlavních rolích výpravného dobrodružného filmu.

Cikánská dívka Adeline (Penélope Cruz) prorokuje venkovskému dobrodruhovi a vtipálkovi Fanfánovi (Vincent Perez), že se ožení s královskou dcerou. Mladík, který se dosud zajímal především o dobývání srdcí vesnických krásek, má před sebou konečně cíl, který stojí za to. Aby se mu přiblížil, nechá se naverbovat do královské armády. Rozhodnutí seznámit se s princeznou, ho však málem stojí život. Ještě že je tady krásná Adeline, která Fanfána oddaně miluje a která je ochotna nasadit za přítele vlastní krk – i čest. Kdy si toho ovšem mladík posedlý svým snem o vznešenosti a hrdinství konečně všimne? Schyluje se k rozhodující bitvě a spása Francie i pravé lásky je v rukou jediného muže.
Producentem a spoluscenáristou remakeu klasické romantické veselohry, která před dvaapadesáti lety proslavila režiséra Christiana-Jacquea, se stal Luc Besson, jeden z komerčně nejúspěšnějších a nejvlivnějších producentů Francie. Režii svěřil zkušenému Gérardu Krawczykovi (série Taxi, veselohra Wasabi), který s chutí přijal výzvu vrátit se k jednomu z nejúspěšnějších titulů poválečné francouzské kinematografie – a natočit jeho moderní, odlehčenou verzi.

Vincent Perez stvrzuje své postavení prvního milovníka francouzského filmu rolí, ve které v roce 1952 zazářil legendární Gérard Philipe. Role krásné Cikánky Adeline, v původním filmu ztvárněnou Ginou Lollobrigidou, se ujala hollywoodská hvězda španělského původu Penélope Cruz.

Originální název: Fanfan la Tulipe

Žánr: Dobrodružný

Země původu: Francie

Rok výroby: 2002

Réžie: Gérard Krawczyk

Scenář: Luc Besson, Jean Cosmos

Kamera: Gérard Simon

Hudba: Alexandre Azaria

Hrají: Vincent Perez (Fanfán Tulipán), Penélope Cruz (Adeline La Franchise), Didier Bourdon (Ludvík XV), Héléne de Fougerolles (madam de Pompadour)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme