DRUHá STRANA POSTELE

PREMIÉRA FILMU: 20.11.2003

 

Druhá strana postele je svěží komedie natočená ve stylu úspěšných muzikálů, jakými jsou u nás Rebelové nebo Starci na chmelu.

Dva páry – Javier / Sonia a Pedro / Paula – jsou nejlepší přátelé. Jednoho dne však Paula ukončí svůj vztah s Pedrem kvůli jinému „záhadnému“ muži, kterým není nikdo jiný než Javier. Pedro je ale posedlý touhou zjistit, kdo je oním záhadným mužem. Požádá proto o pomoc svého nejlepšího přítele Javiera. Ten, kromě toho, že musí vše před Pedrem utajit, si není jistý, zda má opustit Soniu kvůli novému vztahu, který udržuje s Paulou.

Režisér Emilio Martínez Lázaro natočil úsměvný příběh dvou mladých, atraktivních párů, které si tajně vymění své partnery a čím dál více se zamotávají do drobných podvodů a lží. Jediná místa, kdy se „hrdinové“ filmu chovají statečně a upřímně, jsou taneční a hudební vstupy, které nenápadně posouvají děj kupředu.

Druhá strana postele je jedním z nejúspěšnějších španělských filmů. Při svém uvedení doma trhal rekordy návštěvnosti. Velký zájem sklidil též na Mezinárodních filmových festivalech v Torontu, Moskvě a v Miami.

V letošním roce film získal několik nominací na prestižní španělskou cenu Goya (mj. nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší herec a nejlepší herec a herečka ve vedlejší roli) a zvítězil v kategorii „Nejlepší zvuk“.

Druhá strana postele byla u nás uvedena na prvním ročníku Festivalu evropských filmových úsměvů v Mladé Boleslavi, a to 17.9.2003 za osobní účasti Roguea Banose – autora hudby k filmu.

Originální název: El Otro lado de la cama

Země původu: Španělsko

Rok výroby: 2002

Réžie: Emilio Martínez Lázaro

Scenář: David Serrano

Kamera: Juan Molina

Hudba: Roque Banos

Hrají: Ernesto Alterio (Javier), Paz Vega (Sonia), Guillermo Toledo (Pedro), Natalia Verbeke (Paula), Alberto San Juan (Rafa)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme