BAREVNý ZáVOJ

PREMIÉRA FILMU: 10.5.2007

 

Nejdelší cesta může vést mezi dvěma srdci.

Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného…“ Edward Norton

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton),se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou.
Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět…

Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (Na ostří nože/The Razor’s Edge, Božská Julie/Being Julia, a další). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall.
Nadějný režisér John Curran (Už tady nežijeme/ We Don’t Live Here Anymore) obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts (Mulholland Drive, Kruh/The Ring, 21 gramů/21 Grams, King Kong) a Edwarda Nortona (Klub rváčů/Fight Club, Rabín, kněz a krásná blondýna/ Keeping the Faith, 25. hodina/25th Hour, Frida, Království nebeské/ Kingdom of Heaven, Iluzionista/ The Illusionist).
Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu.

Originální název: The Painted Veil

Země původu: USA

Rok výroby: 2006

Réžie: John Curran

Scenář: Ron Nyswaner (literární předloha: W. Somerset Maugham)

Kamera: Stuart Dryburgh

Hudba: Alexandre Desplat

Hrají: Naomi Watts (Kitty Fane), Edward Norton (Walter Fane), Liev Schreiber (Charlie Townsend), Toby Jones (Waddington

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme