ASTERIX: SíDLIšTě BOHů

PREMIÉRA FILMU: 5.3.2015

 

Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů…

Celá?!? Ale kdeže!

Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen hrstka nepoddajných Galů se nadále vysmívá přímo do zobáku slavného římského orla a odolává jeho válečným výpadům.

Nyní má Caesar geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy: svést prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. Tedy, vlastně se jedná o kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků)… Ale rozhodně s honosným názvem – Sídliště Bohů.

Jenže Asterix a Obelix svou malou vesnici, ukrytou v hlubokém lese, oplývajícím chutnými divočáky, nadevše milují. Přece nedopustí, aby se z jejich milovaného domova stal pouhý turistický skanzen. Musejí nabrousit veškerý svůj důvtip a pokusit se prohnaného Caesara v této podlé bitvě porazit…

Komiks Dobrodružství Asterixe a Obelixe si rychle získal slávu. První vyšel v roce 1961 v nákladu 6000 kusů. O deset let později se sedmnáctého dílu „Sídliště Bohů“ prodalo více než milion kusů. Od té doby je komiks o Asterixovi a Galech kultovní záležitost a miluje ho celý svět. Do dnešního dne čítá dobrodružství Asterixe 55 příběhů, které byly přeloženy do 110 jazyků a dialektů. Na celém světě bylo prodáno přes 355 milionů knižních vydání. To je přes 13 000 tun komiksu, což představuje váhu zhruba 13 milionů divočáků, na kterých by si Obelix jistě moc rád pochutnal.

Dobrodružství Asterixe a Obelixe v kině shlédlo přes 100 milionů diváků díky osmi animovaným a čtyřem hraným snímkům, které o nich byly natočeny.

Obsazení větších rolí v „Asterix – Sídliště bohů“:

Cesar Karel Heřmánek

Prospectus Michal Suchánek

Asterix Pavel Trávníček

Obelix Jiří Štěpnička

Majestatix – Pyško Alexej

Dulcia Simona Postlerová

Minimínus Dalibor Gondík

Panoramix Petr Pospíchal

Alfabetix Tomáš Juřička

Heinohus Josef Carda

Automatix Jakub Saic

PARTNEŘI FILMU: 

Originální název: Asterix: Mansions of the Gods

Země původu: Francie

Rok výroby: 2015

Réžie: Louis Clichy

Scenář: Alexander Astier

Hudba: Philippe Rombi

Hrají:

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme