KRAJINA STřELCů

PREMIÉRA FILMU: 18.3.2004

 

Čtyři přátelé bojují proti tyranskému šerifovi ve jménu zachování svobody, cti a spravedlnosti. Komerčně úspěšný návrat Kevina Costnera do hollywoodské extraligy.

Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), Button (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) jsou kovbojové, kteří se snaží uniknout své minulosti. Jediné místo, kde se cítí svobodní, je kraj, kterým ženou dobytek – země, kde vládne pouze zákon přírody. Všichni čtyři ctí nepsaná „Pravidla Západu“, stojí při sobě ve jménu cti a spravedlnosti a snaží se vyhýbat násilí.

Až pohraniční město Harmonville, které ovládá strach a tyranie, změní jejich zásady a přinutí je k boji. Nedaleko Harmonville se střetnou se zkorumpovaným šerifem Poolem (James Ruso) a rančerem Dentonem Baxterem (Michael Gambon), kteří městečku krutě vládnou. Zatímco se kovbojové připravují na rozhodující bitvu, musí se zároveň vypořádat se stíny minulosti.

Herec a režisér Kevin Costner – držitel Oscara za film Tanec s vlky (Dance with Wolves, 1990) natočil strhující a dramatický příběh o přátelství, cti a loajalitě. Krajina střelců se po svém uvedení v USA okamžitě vyhoupla na přední místa v návštěvnosti a po 13 letech zajistila Costnerovi oslňující návrat mezi hollywoodskou extraligu.

Originální název: Open Range

Žánr: Western

Země původu: USA

Rok výroby: 2003

Réžie: Kevin Costner

Scenář: Craig Storper

Kamera: James Muro

Hudba: Michael Kamen, Julianna Raye

Hrají: Kevin Costner (Charley Waite), Robert Duvall (Boss Spearman), Diego Luna (Button), Abraham Benrubi (Mose Harrison)

KE STAŽENÍ

PLAKÁT
DISTRIBUČNÍ LIST

TRAILER K FILMU

play-rounded-fill

FOTOGRAFIE K FILMU

Připravujeme